Zbulohet modeli i ri i Mitsubishi Outlander

Auto

Zbulohet modeli i ri i Mitsubishi Outlander

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 14:28
Mitsubishi Outlander

Gjenerata e katërt e SUV-it Mitsubishi Outlander, ka nisur të prodhohet dhe njësitë e para tashmë janë nisur drejt salloneve.

Tregu amerikan do të ketë nderin që i pari të pranojë porosit e këtij modeli që është i mbështetur në teknologjinë e Nissan X-Trail.

Në tregun evropian, ky model nuk pritet të mbërrijë deri në fund të vitit.

Për më shumë do të mësohet pas dy ditësh, kur Mitsubishi do të prezantojë modelin e ri, por tashmë janë shkrepur fotot e para teksa barteshin veturat nga fabrika dhe ato kanë përfunduar në rrjete sociale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat