McLaren prezanton makinën e epokës së re

Auto

McLaren prezanton makinën e epokës së re

Më: 4 mars 2021 Në ora: 23:34
Foto ilustrim

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan.

Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, McLaren Artura ka një motor 3.0 V6 si dhe një motor elektrik. Me motorin elektrik, mund të udhëtohet për 30 km.

Shpejtësia maksimale e McLaren Artura është 330 km/h, ndërsa nga 0 në 100 km/h arrin për 3 sekonda.

Image

Çmimi i kësaj makine është rreth 200 000 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat