Treni që do të udhëtojë me 1000 km/h

Auto

Treni që do të udhëtojë me 1000 km/h

Më: 21 mars 2021 Në ora: 15:23
Treni që mund të udhëtojë me një shpejtësi prej 1000 km/h.

Kompania spanjolle Zeleros ka prezantuar ditët e fundit trenin që mund të udhëtojë me një shpejtësi prej 1000 km/h.

David Pistoni, themelues dhe drejtor i kompanisë, thotë se ky tren do të ketë zero ndotje për ambientin.

Kjo pasi bëhet fjalë për një mjet transporti totalisht elektrik.

“Avancimet e mëdha teknologjike të viteve të fundit kanë lejuar që të bëhet realitet një projekt për të cilin ka 200 vite që flitet”, deklaroi Pistoni.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat