​Nisin dërgesat e Volkswagen ID.4 në Gjermani

Auto

​Nisin dërgesat e Volkswagen ID.4 në Gjermani

Më: 28 mars 2021 Në ora: 19:43
Volkswagen

Volkswagen ka filluar dërgesat e modelit të ri elektrik ID.4 në Gjermani.

Dërgesat e para u organizuan njëkohësisht para fabrikës Transparent në Drezden dhe Autostadt në Wolfsburg, ndërsa prodhimi i këtij modeli zhvillohet në fabrikën Zwickau në Gjermani.

Sipas fabrikës gjermane, ata kanë 23.500 porosi për ID.4 në Evropë.

Të dhëna deri në fund të shkurtit, dhe deri në fund të vitit ata planifikojnë të shesin rreth 150.000 njësi në të gjithë botën, që është një e treta e totalit të tyre prej 450.000 automjeteve të planifikuara elektrike këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat