Tesla Model Y apo Lamborghini Urus?

Auto

Tesla Model Y apo Lamborghini Urus?

Më: 4 prill 2021 Në ora: 23:19
Foto ilustrim

Një garë interesante përshpejtimi.

Lamborghini Urus është një makinë vërtet spektakolare.

Modeli i tretë i serive të mëdha në gamën e Lamborghini (përveç Huracan dhe Aventador) përdor një 4.8 binjak turbo V8 që jep 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm, por sa shpejt është në të vërtetë krahasuar me makinat e tjera elektrike?

Për shembull, me Tesla Model Y …

Shikoni më poshtë videon për të parë se kush fiton në këtë garë.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat