Ford ka njoftuar një revolucion për 19 maj, ja çfarë do të tregojë

Auto

Ford ka njoftuar një revolucion për 19 maj, ja çfarë do të tregojë

Më: 12 maj 2021 Në ora: 13:33
Foto ilustrim

Për vite, madje edhe dekada, Ford F Series ka mbajtur titullin e modelit më të shitur në Amerikë. Ford tani po ndërmerr një hap drastik.

Nëse keni menduar se Ford Mustang elektrik, dhe për më tepër në formë kryqëzimi, ishte ndryshimi më drastik për të cilin Ford ishte gati, e kishit gabim.

Tani ai ka vendosur të bëjë diçka edhe më radikale.

Mjafton të themi se për shkak të premierës së këtij modeli, një pjesë e madhe e brendësisë u përdor nga një ekran digjital.

Dhe kur jemi te prezantimi i këtij modeli dhe reklama për të ajo është e mahnitshme.

Mjafton të themi se për shkak të premierës së këtij modeli, pjesa më e madhe e murit të ndërtesës së selisë së kësaj kompanie u përdor për ekranin e projeksionit, në gati 6,000 metra katrorë.

Përveç ekranit të stërmadh, Ford do të transmetojë premierën e këtij modeli në të njëjtën kohë në Times Square në New York, në rrugën kryesore të Las Vegas, por edhe përmes 30 faqeve të ndryshme në internet, përfshirë ndoshta të gjitha rrjetet sociale të njohura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat