Mercedes-AMG E63 S i Posaidon zhvillon 940 kuaj/fuqi, 100 km/h i arrin në 3.2 sekonda

Auto

Mercedes-AMG E63 S i Posaidon zhvillon 940 kuaj/fuqi, 100 km/h i arrin në 3.2 sekonda

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 22:33
Mercedes-AMG E63 S

Në vitet e fundit, Posaidon ka akorduar disa modele Mercedes-AMG, por i fundit në seri duket se është në një nivel krejt të ri. Akorduesi gjerman ka përgatitur tre paketa përmirësimi për kamionçinë AMG E63.

Paketa themelore quhet, Posaidon E63 RS 830 dhe sjell turbo-karikues të përmirësuar, filtër ajri sportiv, tubacion me teatër sportiv dhe azhurnime softuerësh për njësinë ECU dhe transmetimin, motori në këtë rast zhvillon 830 kuaj/fuqi dhe 1.100 Nm çift rrotullues gjersa vetura nga 0 deri në 100 km/orë përshpejton për 3.2 sekonda.

Shpejtësia maksimale në të tre rastet u rrit në 350 km/orë.

Image

Paketa e dytë përfshin mbushës me tuba me kushineta, dhe fuqia e motorit rritet në 880 kuaj/fuqi dhe 1.200 Nm çift rrotullues. Karvani arrin “njëqind” në 3.1 sekonda.

Paketa më e mirë përfshin një sistem të injektimit të ujit/metanolit dhe modifikimin e kokave të cilindrave dhe sediljeve të valvulave, si dhe një rritje të fuqisë në 940 kuaj/fuqi dhe 1,280 Nm çift rrotullues. Duhen më pak se tre sekonda për të përshpejtuar nga 0 në 100 km/orë.

Le të themi që Posaidon gjithashtu ka përgatitur një paketë më pak invazive të quajtur PowerBox, e cila siguron E63 ose E63 S me 95 kuaj/fuqi shtesë dhe 150 Nm çift rrotullues. duke rritur kështu fuqinë e E63 S në 707 kuaj/fuqi dhe 1.000 Nm çift rrotullues. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat