Valhalla po synon të arrijë shpejtësinë prej 349 km në orë

Auto

Valhalla po synon të arrijë shpejtësinë prej 349 km në orë

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 14:05
Aston Martin

Aston Martin ka kaluar nën drejtimin e një kryetari të ri dhe aksionerit kryesor. Tani, po arrin tek gjërat argëtuese: zbulimi i super veturave.

Porositë e para të biznesit të miliarderit kanadez Lawrence Stroll pas shpëtimit të prodhuesit të makinave në fillim të vitit të kaluar përfshinë mbledhjen e fondeve, shitjen e inventarit të fryrë dhe gjetjen e një partneri më të madh dhe më të mirë në Mercedes-Benz.

Kështu, Aston Martini është tani i gatshëm të prezantojë modelin e ri Valhalla dhe të nisë diskutimin e specifikave të tij.

Hibridi plug-in me 950 kuaj fuqi, linjat sportive futuriste dhe pjesën e përparme dalluese, do të jetë fëmija i linjës së makinave sportive të Aston Martin. Ai do të jetë diçka në mes të makinës halo Valkyrie dhe Vantage të ringjallur. Prodhimi i Valhalla-s fillon në gjysmën e dytë të vitit 2023, me çmimet që do të jenë prej më shumë se 600,000 paund.

Kjo veturë po synon që të arrijë shpejtësinë prej 349 kilometrash në orë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat