Skuteri elektrik futuristik nga BWM

Auto

Skuteri elektrik futuristik nga BWM

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 20:40
Foto ilustrim

Prodhuesi gjerman tregon 2 koncepte për lëvizjen urbane të së ardhmes.

Në fillim të korrikut, BMW prezantoi motoçikletën e saj futuristike CE O4.

Por përveç kësaj, prodhuesi gjerman po punon gjithashtu në automjete elektrike me dy dhe tre rrota.

Prodhuesi kohët e fundit tregoi dy koncepte për lëvizjen në zonat urbane, raporton CNet.

Skuter elektronik i palosshëm

E-skuteri i quajtur Clever është i përshtatshëm për distanca të shkurtra dhe mund të merret në transportin publik ose në bagazhin e veturës.

Bateria premton një distancë prej 20 kilometrash, hiqet lehtësisht dhe mund të karikohet edhe në apartament. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat