BMW X6 M vjen më me shumë “kuaj fuqi” dhe karbon

Auto

BMW X6 M vjen më me shumë “kuaj fuqi” dhe karbon

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 22:35
BMW X6 M

Në përpjekje për të vazhduar me disa kompani akorduese që ofrojnë SUV me motorë, potenciali i të cilëve është më i përshtatshëm për mjedisin e sjellë nga modelet e veturave supersport, kompania gjermane e akorduesve Manhart paraqiti pikëpamjen e tyre për BMW X6 M Competition pas emrit MHX6 700.

Dhe ndërsa numri 700 në përcaktimin e modelit sugjeron kuaj fuqi, është e vërtetë që specialistët e Wuppertal kanë rritur fuqinë e motorit 4.4 litra biturbo V8 nga standardi 625 në 730 kuaj/fuqi dhe vlera e çift rrotullues maksimal nga 750 është rritur në 900 Nm Transmetimi i energjisë në të dy boshtet bëhet përmes një transmetimi automatik të rikalibruar me 8 shpejtësi.

SUV bavarez është 30 milimetra më afër tokës dhe është montuar në rrota 22 inç me goma 295/30 para dhe 315/30 të pasme, dhe në Manhart ata thonë se klientët në vendet me standarde më të buta të emetimit të shkarkimit gjithashtu mund të mbështeten versioni. me një “stud” edhe më të madh nën kapakun e përparmë.

Tifozët e karbonit të trajtuar posaçërisht do të kënaqen nga 24 përbërësit e trupit që e bëjnë Manhart X6 shumë më të gjerë dhe më luftarak, dhe një trajtim paksa i ndryshëm me fibra karboni që ofron mundësi më të mëdha formësimi u përdor për herë të parë nga Lamborghini dhe Callaway.

Kur rregulloni kabinën, karboni u përdor për tetë elementë. Manhart nuk përmend performancën e SUV, i cili, si kujtesë, arrin në edicionin e fabrikës nga 0 në 100 km/h për 3.8 sekonda dhe zhvillon 285 km/h me paketën opsionale M Driver.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat