Lamborghini njoftoi një kthim të madh te klasikut

Auto

Lamborghini njoftoi një kthim të madh te klasikut

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 23:54
Lamborghini

Lamborghini postoi një video që intrigon publikun.

Edhe pse në video nuk shfaqet vetura, shumë shohin mundësinë e madhe që të ishte një Countach special, një prototip LP500 që u prezantua në vitin 1971 në Gjenevë.

Tani, me rastin e 50 -vjetorit të tij, një kopje e re mund të rinovohet ose të paktën të bëhet. Kjo tezë mbështetet nga detajet e brendshme nga videoja, të cilat tregojnë qartë këtë veturë.

Sipas informacioneve të disponueshme, prototipi u shkatërrua në vitin 1974 në një provë përplasjeje, dhe pastaj të gjitha gjurmët e tij humbasin. Më saktësisht, ‘eshtrat’ e tij.

në postimin e tyre në Twitter shkruajnë “A mund të mbani një sekret? Sepse kemi disa lajme emocionuese për ju”, ndërsa në fund të video prezantimit thuhet “Ai ndërtoi një rrugë drejt së ardhmes 50 vjet më parë. Tani ai është përsëri në rrugë”.

Kujtojmë, Lamborghini tashmë ka zbuluar Countach LPI 800-4 të ri, rimishërimin e legjendës bazuar në Aventador me një veturë nga Siano FKP 37 që ka ngjallur interes të madh. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat