Outlanderi i ri i Mitsubish lansohet në vitin 2022

Auto

Outlanderi i ri i Mitsubish lansohet në vitin 2022

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 14:06
Mitsubish

Mitsubishi aktualisht është duke shitur hibridin plug-in të gjeneratës së mëparshme Outlander së bashku me jo-hibridin e ridizajnuar 2022 Outlander, por kjo do të ndryshojë vitin e ardhshëm, kur një version PHEV i bazuar në modelin e ri të mbërrijë në SHBA.

Mitsubishi ndau dy fotografi të hibridit të ri dhe ndau pak informacione të hollësishme në lidhje me këtë model të ri, duke thënë se do të dalë në shitje në SHBA në gjysmën e dytë të vitit 2022.

Outlanderi i ri do të ketë një motor elektrik më të fuqishëm, dhe një kapacitet më të madh të baterisë, i cili duhet t'i japë atij një gamë më të madhe drejtimi elektrik sesa vlerësimi EPA i makinës aktuale prej 24 milje në fuqinë e baterisë.

Mitsubishi gjithashtu thotë se paketimi i platformës së re lejon një vend të rreshtit të tretë në modelin hibrid, i cili i jep atij të njëjtin kapacitet për shtatë pasagjerë si ai jo hibrid.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat