Vetura më e përdorur në Britani nuk është “gjermane”, por “franceze”

Auto

Vetura më e përdorur në Britani nuk është “gjermane”, por “franceze”

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Ka të gjitha shanset që britanikët të shkaktojnë një “luftë” të vërtetë të vogël midis dashamirëve të veturave me këtë deklaratë.

Duke parë rrugët tona dhe duke dëgjuar komentet në tarracat e kafeneve, ne mund të vëmë dorën në zjarr se veturat gjermane nuk janë vetëm më të njohurat në tregun e dorës së dytë, por edhe më të besueshmet sipas mendimit të përdoruesve.

Por, WhatCar Britanik njoftoi se këtë vit zgjidhja më e mirë në tregun e dorës së dytë është Peugeot, modeli 5008.

Jo vetëm që 5008 është më i miri në segmentin e tij, por gjithashtu mori fitoren e përgjithshme.

Edhe pse “francezët” nuk konsiderohen të besueshëm, 5008 thyen tabu të tilla.

Britanikët lavdërojnë motorët e tij, kabinën me shtatë vende, ndërsa redaktori i revistës përmblodhi që 5008 admirohej si një veturë re, dhe tani ata e konsiderojnë atë një veturë të shkëlqyer të përdorur. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat