Këto vetura elektrike janë të ‘parezistueshme’ dhe të përballueshme dhe së shpejti do të dalin në rrugë

Auto

Këto vetura elektrike janë të ‘parezistueshme’ dhe të përballueshme dhe së shpejti do të dalin në rrugë

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 19:59
Foto ilustrim

Nobe u bë e njohur për publikun kur prezantoi biçikletën retro. Tani vjen një ‘karamele’ të re.

Nëse menduat se Nobe 100 GT ishte një rastësi, e kishit gabim. 500 GT po vjen, dhe është një model tjetër retro. Këtë herë është një kamion i frymëzuar estetikisht nga F-Series i viteve 1950. Vëmendje e veçantë i kushtohet detajeve, jashtë dhe brenda, dhe gjithçka është ‘erëzuar’ me një panel instrumentesh analoge dhe një timon klasik.

Dhe këtu është një automjet elektrik i mundësuar nga një motor elektrik i fuqishëm 98 kuaj fuqi. Ka shumë të ngjarë që bateria të mbetet e njëjtë si në modelin e mëparshëm.

Kapaciteti 25 kWh, do të ofrojë një rreze prej rreth 250 km. Së fundi, kjo nuk është një veturë e padëmshme, sepse do të arrijë 100 km / orë në rreth gjashtë sekonda.

Nobe 100 GT fillon me më pak se 25,000 dollarë, ndërsa 500 GT do të jetë pak më i shtrenjtë. Dërgesat e para fillojnë verën e ardhshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat