Slavia do të quhet modeli i ri nga Skoda

Auto

Slavia do të quhet modeli i ri nga Skoda

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 21:51
Foto ilustrim

Një emër i famshëm është i rezervuar për disa tregje të tjera.

Ashtu si Skoda Kushaq, Slavia është një projekt i Skoda për tregun indian.

Slavia e re vjen si pasardhëse e Rapid, dhe me rritjen e dimensioneve, ajo gjithashtu do të marrë zgjidhje teknologjike më të përparuara.

Modeli është montuar në platformën MQB-A0-IN, dhe me një gjatësi prej 4,480 mm, do të ofrojë shumë hapësirë.

Priten të ofrohen dy modele. Të dy janë benzinë ​​TSI, më i dobëti me 115 kuaj fuqi dhe më i fuqishmi me një cilindër më të lartë dhe 150 kuaj fuqi. Transmetimi DSG vjen si opsion.

Çmimi dhe data e saktë e mbërritjes nuk dihen. 

Image

 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat