Bugatti i vitit 1991, mund të shitet deri në një milion euro - Bota Sot
Bugatti i vitit 1991, mund të shitet deri në një milion euro

Auto

Bugatti i vitit 1991, mund të shitet deri në një milion euro

Më: 24 dhjetor 2017 Në ora: 07:18
Bugatti i vitit 1991

I lansuar në vitin 1991, ky Bugatti Veyron nga një edicion prej 139 njësive, kishte dal në shitje për 380 mijë dollarë.

Prej kur është blerë, është vozitur për vetëm 4,500 kilometra dhe tërë kohës qëndroi në ekspozitën e një koleksionuesi.

Tani që ka vendosur ta shesë, pritet që të arrijë rreth një milion dollarë, pasi ka shumë oferta.

Ky Veyron me 550 kuajfuqi, shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë arrin për 3.6-sekonda, ndërsa ka shpejtësi maksimale prej 340 kilometrave në orë.

Image
Image
Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera