Fotografia e parë: Ford Focus për 2018 - Bota Sot
Fotografia e parë: Ford Focus për 2018

Auto

Fotografia e parë: Ford Focus për 2018

Më: 25 dhjetor 2017 Në ora: 00:20
Ford Focus

Ford ka zbuluar pjesërisht dizajnin e Focusit të ri, premiera e të cilit është planifikuar për mars të vitit të ardhshëm, në panairin e veturave në Gjenevë.

Në Ford thonë se Focusi i ri do të ketë një distancë më të gjatë, më shumë hapësirë në kabinë dhe aerodinamikë të përmirësuar.

Prodhuesi ka në plan të ofrojë Focus, në të njëjtën mënyrë si Fiesta e re, në disa versione dhe nivele të pajisjeve, ku përveç variantit ST-Line dhe Vignale, do të jetë edhe versionin Active.

Vetura ka motor me tre cilindra 1.0 EcoBoost, por edhe variantin me tre cilindra 1.5 litra EcoBoost dhe 2.0 benzinë me 4 cilindra. Opsioni dizel do të ketë motorët 1.5 dhe 2.0 litra.

Tash për tash nuk dihet se cili do të jetë çmimi i veturës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera