Nissan tërheq 128.000 automobila në Rusi - Bota Sot
Nissan tërheq 128.000 automobila në Rusi

Auto

Nissan tërheq 128.000 automobila në Rusi

Më: 26 dhjetor 2017 Në ora: 12:31
Nissan

Kompania e automobilave japonezë Nissan do të tërheqë 127.738 automjeteve të veta në Rusi, njoftoi rregullatori rus Rostandart.

Arsyeja për tërheqjen e modeleve Note dhe Tiida, të prodhuara ndërmjet periudhës 30 gusht 2008 deri 1 gusht 2014, është aktivizimi i gabuar i airbags, thuhet në komunikatën e rregullatorit.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera