Veturat që humbën kontrollin, në pistat e garave - Bota Sot
Veturat që humbën kontrollin, në pistat e garave

Auto

Veturat që humbën kontrollin, në pistat e garave

Më: 29 dhjetor 2017 Në ora: 23:49
Ata i kanë shkaktuar probleme edhe pilotëve, si dhe profesionistëve që po testonin makinat e reja.

Mjafton leja e vozitjes dhe pagesa prej 30 eurove, që çdokush të hyjë në pistën e garave në Nurburgring të Gjermanisë.

Kjo ka bërë që shumë shoferë të cilët nuk i kanë aftësitë e duhura për të shpejtuar nëpër këto shtigje, të humbin kontrollin.

Ata i kanë shkaktuar probleme edhe pilotëve, si dhe profesionistëve që po testonin makinat e reja.

Videoja e postuar më poshtë shfaq disa nga rastet më ekstreme që ndodhen gjatë këtij viti, ku pos dëmtimeve të makinave nuk ka pasur ndonjë lëndim të madh në njerëz. 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera