Acura NSX tejkalon rekordin që mbante Tesla Model S - Bota Sot
Acura NSX tejkalon rekordin që mbante Tesla Model S

Auto

Acura NSX tejkalon rekordin që mbante Tesla Model S

Më: 31 dhjetor 2017 Në ora: 09:47
Acura NSX dhe Tesla Model S

Ekspertët nuk e kishin pëlqyer veturën Acura NSX që u lansua këtë vit, ndërsa kishin kritika edhe për pamjen  jashtme dhe sistemin e brendshëm të ndërtimit.

Mirëpo, me ta vënë në lëvizje, u pa që kjo veturë ka aerodinamikë të lartë, është e fuqishme dhe mund të arrijë shpejtësi të lartë.

Madje, konstatimet e mëparshme janë hedhur poshtë kur ky model i ri e tejkaloi në garë një Tesla Model S.

Kërkesat për këtë makinë japoneze pritet të jenë shumë më të mëdha, pasi e hoqi nga froni liderin nga Tesla.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera