Top 10: Modelet SUV më të shpejtë në botë - Bota Sot
Top 10: Modelet SUV më të shpejtë në botë

Auto

Top 10: Modelet SUV më të shpejtë në botë

Më: 1 janar 2018 Në ora: 06:39

Edhe pse fillimisht ata nuk u konceptuan si automjete me përshpejtim fantastik, ka një numër në rritje të SUV-ve me performancën e makinave supersport.

SUV-të kanë përjetuar zgjerim të pabesueshëm në shekullin e 21-të, dhe tendencat aktuale në industrinë e automobilave tregojnë se kërkesa për këtë lloj makine do të rritet në të ardhmen.

Nuk ka pothuajse asnjë prodhues të makinave në botë që nuk kanë të paktën një SUV në gamën e tyre.

Motor1 ka përpiluar një listë të 10 modeleve më të shpejta të SUV në treg, bazuar në përshpejtimin nga 0 në 100 km / h.

10. Mercedes-AMG GLA 45: 0-100 km/h për 4.4 sekonda

Image

8-9. Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe: 0-100 km/h për 4.2 sekonda

Image

 

8-9. BMW X6 M: 0-100 km/h për 4.2 sekonda

Image

 

7. Porsche Cayenne Turbo: 0-100 km/h për 4.1 sekonda

Image

 

6. Bentley Bentayga: 0-100 km/h për 4.0 sekonda

Image

 

4-5. Brabus GLE Coupe 850: 0-100 km/h për 3.8 sekonda

Image

 

4-5. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio: 0-100 km/h për 3.8 sekonda

Image

 

3. Lamborghini Urus: 0-100 km/h për 3.6 sekonda

Image

 

2. Jeep Grand Cherokee Trackhawk: 0-100 km/h për 3.4 sekonda

Image

 

1. Tesla Model X: 0-100 km/h për 3.2 sekonda

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera