Prezantohet BMW 750Li i ri në Abu Dhabi - Bota Sot
Prezantohet BMW 750Li i ri në Abu Dhabi

Auto

Prezantohet BMW 750Li i ri në Abu Dhabi

Më: 1 janar 2018 Në ora: 13:26
BMW 750Li

BMW Abu Dhabi Motors është duke prezantuar në Abu Dhabi modelin e saj të ri BMW 750Li xDrive me eksterier me ngjyrë të kaltër Avus të huazuar nga katalogu BMW Individual.

Fjala është për “7-shen” me boshtin e rrotave të zgjatur, spoilerin e përparmë “3D Design”, maskën e përparme me ngjyrë të zezë, pasqyrat nga fibra të karbonit, si dhe me spoilerin “Alpina” mbi bagazh.

Gjithashtu, ky BMW 750Li xDrive Avus Blue vjen me interier prej lëkure me ngjyrë të kuqe dhe rrotat e veçanta nga alumini.

Sa i përket motorit, ky model i jashtëzakonshëm i BMW Abu Dhabi Motors ka motor V8 me kapacitet prej 449 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4,5 sekonda.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera