Hyundai : Më 2021 nis shitja e veturave të para autonome - Bota Sot
Hyundai : Më 2021 nis shitja e veturave të para autonome

Auto

Hyundai : Më 2021 nis shitja e veturave të para autonome

Më: 4 janar 2018 Në ora: 13:29
Hyundai

Kompania jugkoreane Hyundai deri në vitin 2021 do të fillojë të shesë automobilat e parë autonom të zhvilluara në partneritet me kompaninë amerikane Aurora Inovation.

Hyundai  dhe Aurora brenda tri vjetësh do të hedhin automjetet autonome në treg, të cilat do të mund të punojnë pa faktorin njerëzor në shumicën e kushteve, thuhet në komunikatën e kompanisë jugkoreane.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera