Veturat më të shitura gjatë 2017 - Bota Sot
Veturat më të shitura gjatë 2017

Auto

Veturat më të shitura gjatë 2017

Më: 6 janar 2018 Në ora: 09:46
Nissan Altima

Adhuruesve të veturave sigurisht do të ju interesojë kjo gjë!

Sigurisht, keni menduar se në top veturat më të shitura të këtij viti do të jenë markat më të njohura të automobilëve si Mercedes, Audi, BMW e VW.

Mirëpo, nuk është ashtu siç keni menduar. Edhe pse veturat e markave të famshme janë ndoshta më të mirat në treg, ato janë më të kushtueshme edhe në çmim për blerje edhe në shpenzim.

Vlen të theksohet se në vitin 2017 është rritur shfrytëzimi i veturave elektrike dhe pothuajse të gjitha markat e njohura pritet që deri në vitin 2022 të kenë më shumë vetura elektrike sesa me karburant.

Më poshtë, do të njiheni me top 5 veturat më të shitura gjatë vitij 2017.

1. Honda Civic

2. Toyota Camry 

3. Toyota Corolla Sedan 

4. Honda Accord 

5. Nissan Altima 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera