General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon - Bota Sot
General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon

Auto

General Motors do të sjellë një makinë në 2019 pa timon

Më: 12 janar 2018 Në ora: 18:26
Ilustrim

Prodhuesi i automjeteve amerikane dëshiron të sjellë nga makina të vetëshitëse të vitit të ardhshëm pa timon dhe pedale në disa qytete amerikane për t'u përdorur.

Sipas Wired, automjetet do të jenë gjenerata e katërt e makinave elektrike të General Motors Chevy Bolt, raporton The Verge. Aktualisht, makinat që nuk kërkojnë një timon dhe pedale janë testuar në rrugët publike në San Francisko dhe Phoenix. Duke filluar nga viti i ardhshëm, ata do të përdoren në ngasjen e shërbimeve në disa qytete amerikane.

General Motors dëshiron të jetë prodhuesi i parë i automjeteve për të prodhuar automjete që mund të bëjnë pa kontroll manual në prodhimin masiv. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera