Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale - Bota Sot
Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale

Auto

Nga viti i ardhshëm, makina pa timon dhe pa pedale

Më: 14 janar 2018 Në ora: 10:16
General Motors

General Motors thotë se ka nisur prodhimin masiv të makinës së parë autonome pa timon dhe pa pedale.

Kompania tashmë po kërkon lejen nga qeveria amerikane për t’i nxjerrë në rrugë nga viti i ardhshëm këto mjete që nuk do të kenë nevojë për shofer.

Mendohet se makinat do të përdoren si taksi-robot në disa shtete amerikane.

Image
Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera