Volkswagen “vret” VW Beetle - Bota Sot
Volkswagen “vret” VW Beetle

Auto

Volkswagen “vret” VW Beetle

Më: 13 mars 2018 Në ora: 11:26
Volkswagen

VW Beetle e popullarizuar nuk do të ketë pasardhësin e saj direkt, pasi që gjenerata aktuale të përfundojë prodhimin e saj.

Kjo është bërë e ditur në panairin e veturave në Gjenevë nga ana e shefit të njësisë për hulumtime të kompanisë, Frank Velsh, në një bisedë për Autocar,

Edhe pse prodhuesi gjermane nuk do të prodhojë VW Beetle elektrik, planifikohet pasuesi i klasikut të dytë të Volkswagen, i cili dikur ishte shitur në botë nën shenja të ndryshme sikurse janë Kombi, Transporter, Camper, Microbus.

Kombi i ri elektrik do të jetë i bazuar në konceptin e VW ID Buzz nga viti 2017 dhe do të ketë retro dizajn sa i përket versionit origjinal të viteve të pesëdhjeta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera