Dështon sistemi automatik drejtues Uber, mbytet një këmbësor - Bota Sot
Dështon sistemi automatik drejtues Uber, mbytet një këmbësor

Auto

Dështon sistemi automatik drejtues Uber, mbytet një këmbësor

Më: 19 mars 2018 Në ora: 20:06
Uber

Një nga automjetet që kanë kontroll automatik, që i përket kompanisë Uber, goditi një këmbësor në qytetin e Temmit në shtetin federal të Arizonës, njoftoi sot policia e qytetit.

Sipas policisë, automjeti u krijua për operim autonom dhe shoferi ishte pas timonit kur automjeti goditi një grua që po dilte jashtë shtegut për këmbësorë, duke e lënë të vdekur atë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera