Rrjedhin fotografitë e para të limuzinës koreane - Bota Sot
Rrjedhin fotografitë e para të limuzinës koreane

Auto

Rrjedhin fotografitë e para të limuzinës koreane

Më: 20 mars 2018 Në ora: 15:21
Kia

Kia ka prezantuar fotografitë e para zyrtare të limuzinës K900 në prag të premierës së caktuar për sallonin e ardhshëm të automobilave në Nju Jork.

Gjenerata e re e modelit luksoz, i cili në tregun korean do të mbajë shenjën K9, në SHBA do të shitet si K900. 

Dizajni i limuzinës së re është bërë nga kompanitë e dizajnit të Kia në Namjang në Korenë Jugore dhe në Kaliforni.

Kia K900 do të prodhohet në Korenë Jugore. Evropa tash për tash nuk përmendet si destinim i mundshëm për plasimin e këtij automobili

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera