Hyundai prezantoi konceptin e SUV-it të ri - Bota Sot
Hyundai prezantoi konceptin e SUV-it të ri

Auto

Hyundai prezantoi konceptin e SUV-it të ri

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 18:18
Hyundai

Hyundai Grandmaster do të zërë pozitën mbi modelin SUV të Santa Fe në variantin e prodhimit dhe praktikisht përfaqëson pasardhësin shpirtëror të modelit ix55 / Veracruz që nuk është prodhuar që nga viti 2012.

Spekulohet se SUV i ri i madh do të quhet Palisade, pasi Hyundai kohët e fundit ka mbrojtur këtë emër. Përveç kësaj, koncepti i Grandmaster tregon dhe në cilin drejtim dizajni i automjetit të kompanisë koreane do të zhvillohet në të ardhmen.

SUV-i i paraqitur në Busan ka një pamje futuriste, me një grilë masive, të kromuar të ftohësit, dritat me teknologjinë LED.

Hyundai nuk ka publikuar detajet teknike të konceptit, por versioni i prodhimit mund të ketë, përveç atyre konvencionalë, edhe disa njësi alternative të vozitjes, nëse janë disqet hibride ose qelizat e karburantit të hidrogjenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera