Lëvizje në katër rrota – shikoni këtë veçori fantastike të Audi A6 - Bota Sot
Lëvizje në katër rrota – shikoni këtë veçori fantastike të Audi A6

Auto

Lëvizje në katër rrota – shikoni këtë veçori fantastike të Audi A6

Më: 13 korrik 2018 Në ora: 23:29
Audi A6

Drejtimi dinamik në të gjitha rrotat i Audi A6 së re është i pakrahasueshëm në mesin e konkurrencës.

Kjo zgjedh problemin e objektivave ndërmjet reagimit spontan drejtues dhe stabilitetit në ngasje. Sistemi kombinon drejtimin dinamik në boshtin e përparm, i cili përdorë një ingranazh të ndryshueshëm me një sistem të vecantë të boshtit të pasmë.

Si e tillë, këndi i drejtimit në boshtin e përparmë dhe të pasmë mund të përshtatet në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera