Gjigandi gjerman i automobilave, "viktima" e parë e Trumpit - Bota Sot
Gjigandi gjerman i automobilave, "viktima" e parë e Trumpit

Auto

Gjigandi gjerman i automobilave, "viktima" e parë e Trumpit

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 16:39
Ilustrim

Kompania automobilistike gjermane Daimler ka hequr dorë nga zgjerimi i saj i planifikuar në Iran.

Vendimi u mor pas rinovimit të sanksioneve amerikane ndaj Teheranit dhe kërcënimeve të presidentit të SHBA-së Donald Trump për të ndëshkuar kompanitë që bëjnë biznes me atë vend.

Daimler pezulloi aktivitetet e saj "të kufizuara" në Iran për shkak të kufizimeve të tregtisë që tashmë kanë hyrë në fuqi, raporton agjencia Bloomberg.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat