Pranojnë manipulimin me teste

Auto

Pranojnë manipulimin me teste

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 14:31
Ilustrim

Mazda, Suzuki dhe Yamaha nuk kanë kryer testimin e duhur të automjeteve në lidhje me konsumin e karburantit dhe emetimet, tha sot Ministria japoneze e Transportit.

Të tre kompanitë kanë pranuar "trajtim joadekuat" gjatë inspektimeve të automjeteve, duke deklaruar se teste të paplota për matjen e gazrave të dëmshme janë kryer në disa prej automjeteve të tyre, njoftoi ministria.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat