Turisti britanik dënohet 45,000 dollarë për katër orë - Bota Sot
Turisti britanik dënohet 45,000 dollarë për katër orë

Auto

Turisti britanik dënohet 45,000 dollarë për katër orë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 17:04
Ilustrim

Një turist britanik në Dubai do të marrë në shtëpi kujtime shumë të këqija të pushimeve.

Ai mori një gjobë prej 45,000 dollarë në vetëm katër orë gjatë ngasjes së veturës.

Kamerat e mbikëqyrjes kapën 33 herë  25-vjeçarin duke vozitur me Lamborghini nga 125 deri 230 kilometra në orë.

Autoritetet në Dubai thonë se kryerësi së shpejti do të largohet nga vendi dhe agjencia ka shumë të ngjarë të ngre padi civile kundër tij për të mbledhur paratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat