BMW do të tërheqë 324 mijë vetura nga Evropa, mund të kaplohen nga zjarri - Bota Sot
BMW do të tërheqë 324 mijë vetura nga Evropa, mund të kaplohen nga zjarri

Auto

BMW do të tërheqë 324 mijë vetura nga Evropa, mund të kaplohen nga zjarri

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 14:46
BMW

BMW do të tërheqë 324 mijë vetura me naftë në të gjithë Evropën për shkak të një serie zjarresh të rrezikshme të ndodhura në Korenë e Jugut.

Në mes të janarit e korrikut të këtij viti, 27 vetura janë kapluar nga zjarri, që ka bërë që edhe politikanët koreanë të intervenojnë dhe dega e BMW-së në Kore të marrë një reagim të ashpër nga konsumatorët e tyre. 13 prej tyre tashmë kanë paditur firmën gjermane, duke thënë se janë të frikësuar të vozisin veturat e tyre.

Marka gjermane tashmë i ka kërkuar falje konsumatorëve koreanë, por BMW tani do të detyrohet të tërheqë qindra mijëra vetura të shitura në Evropë për të rregulluar pjesën e rrezikshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat