BMW i8 merr një cilindër shtesë - Bota Sot
BMW i8 merr një cilindër shtesë

Auto

BMW i8 merr një cilindër shtesë

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 19:13
BMW i8

Ndërsa BMW po konsideron gjeneratën e ardhshme të hibridit i8 popullor, spekulohet se nuk do të ketë një makinë tërësisht elektrike.

Sidoqoftë, i8 i ardhshëm duhet të fitojë më shumë fuqi dhe çift rrotullues falë një cilindri shtesë në agregatin e benzinës.

I8 aktual, të cilin BMW e prezantoi për herë të parë si makina e tij e ardhshme elektrike, ka një turbobenzinë me tri cilindra 1.5 litra të mundësuar nga një motor elektrik me 360 kuaj fuqi. Brezi i ri mund të marrë një motor me katër cilindra 2.0 litra me më shumë se 300 kuaj fuqi.

Megjithatë, me fuqi prej 450 kuaj fuqi, BMW i8 nuk do të jetë në nivel të hibridëve të tjerë me performancë të lartë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat