Kia ProCeed me pamje krejt ndryshe - Bota Sot
Kia ProCeed me pamje krejt ndryshe

Auto

Kia ProCeed me pamje krejt ndryshe

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 17:51
Kia ProCeed

Makinat hatchback me tri dyer janë më pak të zakonshme në ofertën e prodhuesit jugkoreanë, kështu që Kia në gjeneratën e re të kompakt Ceed ka hequr dorë versioni coupe që kishte shenjën ProCeed.

Megjithatë, emri i modelit ruhet, por këtë herë Kia ProCeed është një makinë që ka formën e trupit të ashtuquajtur "shooting brake" - sportiv dhe atraktiv për të tërhequr klientë të vegjël, por gjithashtu praktikë, me 5 dyer dhe një ndarje të madhësisë së bagazhit.

Kia njoftoi se premiera online e ProCeed-it të ri do të mbahet më 13 shtator, kur detajet e para teknike dhe fotot zyrtare do të dalin, ndërsa debutimi para publikut do ta ketë këtë në panairin e veturave në Paris, në fillim të tetorit.

Ndërkohë, u shfaq një fotografi e një makine para-prodhuese "të maskuar", e cila zbulon një formë të frenave të re.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat