Fotografitë e para të "Shkoda Golf" - Bota Sot
Fotografitë e para të "Shkoda Golf"

Auto

Fotografitë e para të "Shkoda Golf"

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 16:33
Shkoda Golf

Shkoda filloi testimin e pasuesit të modelit të tanishëm Rapid, i cili nuk mundi t’iu shmanget paparacëve.

Prodhuesi çek njoftoi së fundi se gjenerata e ardhshme e Rapidit do të ketë vetëm një version, ndryshe nga ai aktual ku oferta e Sedan / Liftback dhe Spaceback me 5 dyer si një përzierje e hatchback dhe karavan.

Përveç kësaj, shpejtësia e re do të përmirësohet në klasën VW Golf dhe konkurrenca në segmentin kompakt të hatchback në Evropë do të jetë edhe më i fortë.

Tani për tani, nuk është e sigurt nëse Shkoda do të mbajë emrin aktual të modelit ose do të ofrojë një etiketë të re për të theksuar ndryshimin në klasë midis versioneve aktuale dhe të ardhshme.

Pasardhësi i Rapid aktual do të shfaqet në shitje në vitin 2019.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat