Dalin pamjet e para të bishës “Mercedes AMG Project One” në rrugë - Bota Sot
Dalin pamjet e para të bishës “Mercedes AMG Project One” në rrugë

Auto

Dalin pamjet e para të bishës “Mercedes AMG Project One” në rrugë

Më: 23 shtator 2018 Në ora: 15:09
Mercedes AMG Project One

Mercedes ka lansuar pamjet e para të super veturës “Project One”. Në këto foto shihet duke u testua.

Një raport i fundit nga Gjermani tregon se testimet kjo veturë po i kryen në Spanjë dhe Angli. “The Project One” do të ketë katër motora elektrik dhe për gjashtë sekonda do të kapë shpejtësinë 200km/h.

Kjo veturë do të debutoj vitin tjetër dhe do të ketë çmimin 3.7 milionë dollarë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat