Si hapet airbag, shikoni në xhirim të ngadalësuar - Bota Sot
Si hapet airbag, shikoni në xhirim të ngadalësuar

Auto

Si hapet airbag, shikoni në xhirim të ngadalësuar

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 08:33
Pamje nga video

Shumë personave që kanë pësuar aksident me veturë kanë përjetuar hapjen a airbag, por si hapet airbag?

Airbag hapet brenda 1/25 e sekondës dhe syri ynë ose një kamera normale nuk arrin të kapë procesin e hapjes së tij. 

Xhirimi me kamerë speciale e cila regjistron 2,500 imazhe për sekondë mund të shihni të gjithë procesin e hapjes.

Shikojeni: 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat