Honda në probleme për shkak të modeleve turbo-benzinë - Bota Sot
Honda në probleme për shkak të modeleve turbo-benzinë

Auto

Honda në probleme për shkak të modeleve turbo-benzinë

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 20:28
Honda CR-V

Honda CR-V është një nga SUV-të më të njohura në SHBA, me më shumë se 500,000 njësi të shitura dhe një nga ATV kryesore të CR-V është një turbombushës 1.5 litërsh.

Megjithatë, në javët e fundit në SHBA, gjithnjë e më shumë pronarë të CR-V ankohen për problemet e motorit.

Ky problem çoi më herët në tërheqjen e 380,000 njësive CR-V në Kinë, kur problemi ishte përzierja e vajit dhe naftës në një njësi prej 1,5 litrash.

Në Honda konfirmuan se janë duke hetuar situatën, dhe paralajmërojnë se do të kryhet servisi i tyre në nëntor, ndërsa riparimet ka të ngjarë të mbulohen përmes garancisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat