Opsioni hibrid i Rolls-Royce Cullinan, bëhet edhe më i fuqishëm - Bota Sot
Opsioni hibrid i Rolls-Royce Cullinan, bëhet edhe më i fuqishëm

Auto

Opsioni hibrid i Rolls-Royce Cullinan, bëhet edhe më i fuqishëm

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 20:31
Rolls-Royce Cullinan

Rivali i Bentley Bentayga, do të ketë edhe më shumë fuqi në versionin hibrid

Me 563 kuaj fuqi, Rolls-Royce Cullinan është një makinë shumë e fuqishme, duke ofruar lëvizje të kënaqshme për një SUV.

Por, pasardhësi që vjen në maj të vitit të ardhshëm, do ta ketë versionin hibrid edhe më të fuqishëm. Motori 6.75 litra V12 mbetet, por pjesa e elektrifikuar do ta ndihmojë me një sistem më të sofistikuar.

Nuk është bërë e ditur, se çfarë improvizime i opsionit hibrid të Rolls-Royce Cullinan të ri, teksa pritet që të ketë bateri që i ndihmojnë të lëvizë më gjatë me një mbushje.

Në këtë formë do ta ketë edhe më të lehtë, të rivalizojë me Bentley Bentayga dhe hibrid tjerë të fuqishëm që janë në treg.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat