"Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi - Bota Sot
"Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi

Auto

"Gjurmët e garave" sërish në modë: Fiesta ST-Line në edicionin kuq e zi

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 14:29
Fiesta ST-Line

Detajet dekorative të dizajnuara mirë dhe të ngulitura mund të përmirësojnë imazhin e çdo makine dhe ta bëjnë më tërheqës. Për këtë arsye Ford ka vazhduar traditën e paketave të saj Red dhe Black Edition, të cilat këtë herë kanë pajisur gjeneratën e fundit të Fiesta.

Dy versione të reja stilistike janë të bazuara në Ford Fiesta ST-Line, e cila është mundësuar nga 1.0 litërsh EcoBoost turbo-mbushës motor benzine me 140 kuaj fuqi, lidhur me një transmision manual me gjashtë shpejtësi.

Ky konfigurim i makinës jep një bazë të shkëlqyer për përmirësim të mëtejshëm estetike në formën e detajeve dekorative kuqezi në pjesën e jashtme dhe kabinë, por edhe imazhin sportiv të Fiesta ST-Line e bën edhe më të theksuar.

Siç pritej, në pjesët e jashtme të karrocerisë, e cila është në dispozicion në ngjyrë të kuqe ose të zezë, të jenë edhe të ashtuquajturat “shtigjet e garave”, dhe detaje të kuqe dekorative. 

Kombinimi i të njëjtës ngjyrë sportive është aplikuar edhe në enterier, si në panelit të kontrollit dhe ulëse. 

Ford ka pajisur Fiesta ST-Line Kuq e Zi edhe me sistemet e asistencës së sigurisë dhe sistemin e fundit multimedia SYNC 3 premium Bang & Olufsen. 

Të dy versionet së shpejti do të jenë në dispozicion në tregjet e përzgjedhura evropiane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat