Porsche prezanton Panther GTS me 460 kuaj fuqi - Bota Sot
Porsche prezanton Panther GTS me 460 kuaj fuqi

Auto

Porsche prezanton Panther GTS me 460 kuaj fuqi

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 19:30
Porsche prezanton Panther GTS me 460 kuaj fuqi

Versioni GST mbush hapësirën midis standardit dhe Panamera më të fuqishme, dhe është gjithashtu e mundur të blesh në karvanin Sport Turismo.

Në të dyja rastet, Panamera GTS është mundësuar nga një biturbo V8 me 4.0 litra që zhvillon 460 kuaj fuqi, e cila mundëson përshpejtimin nga 0 deri 100 km/h për 4.1 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 292 km/h.

Të dhënat e fabrikës tregojnë se konsumi mesatar i Panamera GTS është 10.3 litra për 100 km, 10.6 në variantet Sport Turismo.

Fuqia transmetohet nëpërmjet një ndërruesit automatik me tetë shpejtësi.

Sa i përket detajeve vizuale, GTS nga pjesa tjetër e familjes Panamera nxjerr disa elemente të karrocerisë së zezë dhe shenjës logjike GTS.

Çmimi fillestar i Panamera GTS në Gjermani është 138,493 euro dhe 141,349 nëse blerësi vendos për një version më praktik Sport Turismo.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat