Mazda3 bazohet në konceptin Kai - Bota Sot
Mazda3 bazohet në konceptin Kai

Auto

Mazda3 bazohet në konceptin Kai

Më: 17 tetor 2018 Në ora: 16:48
Mazda3

Prodhuesi japonez njoftoi sot një gjeneratë të re të modelit të tij kompakt me një video të shkurtër.

Mazda3 për 2019 do të paraqitet në nëntor, dhe tani për tani ne jemi në gjendje të shohim pjesën e jashtme të kësaj makine.

Trio i ri i Mazda bazohet në konceptin Kai nga fundi i vitit 2017.

Prodhuesi japonez vazhdon të zbatojë drejtimin e suksesshëm të dizajnit te gjenerata e re - Kodo, e cila bazohet në të gjithë Mazda aktuale.

Video tregon detajin e versionit hatchback të Mazda3 për 2019, dhe pritet që kompania gjithashtu të ofrojë një sedan "trefishtë".

Premiera është paralajmëruar për në nëntor dhe me siguri do të jetë në  panairin e veturave në Los Anxhelos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat