Mazda paralajmëron epokë të re, me modelin që e lanson gjatë muajit që vjen - Bota Sot
Mazda paralajmëron epokë të re, me modelin që e lanson gjatë muajit që vjen

Auto

Mazda paralajmëron epokë të re, me modelin që e lanson gjatë muajit që vjen

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 10:49
Mazda3

Bashkë me dukjen e shkëlqyer, do të ndryshojë edhe motori i Mazda3

Mazda3 që është lansuar më 2013, është shumë i dashur për të gjithë, por gjenerata e tretë po duket paksa e vjetruar.

Derisa ishte thënë se gjenerate e katër do të prezantohet në LA Auto Show që zhvillohet gjatë muajit që vjen, prodhuesi japonez e ka konfirmuar lajmin. Madje, ka shfaqur edhe një video të shkurtër, që tregon detaje të makinës.

Në pamje, shkon edhe mbishkrimin, se Mazda3 është paralajmërim i një epokë të re në automobilizëm.

E tëra që dihet, është se pos dukjes së shkëlqyer, ndryshime do të ketë edhe në motor dhe në sistemin e punës nën kapak. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...