Ky është Ferrari më i lirë në tregun e makinave, ja sa është çmimi i tij - Bota Sot
Ky është Ferrari më i lirë në tregun e makinave, ja sa është çmimi i tij

Auto

Ky është Ferrari më i lirë në tregun e makinave, ja sa është çmimi i tij

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 16:59
Ferrari

Çmimet e makinave klasike kanë përjetuar të gjitha çmimet e “turpshme” gjatë viteve të fundit, derisa modelet e dëshirueshme kanë ngritur çmimet përtej mundësive të shumicës së njerëzve.

Ferrari është ndoshta shkaktari më i keq i të gjithëve, duke plotësuar gjashtë nga listat e dhjetë të botës të makinave më të shtrenjta në ankand.

Por është versioni final i ‘T’ i kompanisë ferrari i cili vjen me mesatarisht 300 kuajfuqi dhe kapacitet prej 3.4 litrash furnizim, i cili po konsiderohet si vetura më e përballueshme financiarisht, ani pse i takon kësaj kompanie luksoze.

Çmimi, i cili i është etiketuar së fundmi kësaj makine, prek shumën prej 28.935 dollarësh.

Ndërkohë, Carbuzz ka mundësuar edhe disa fotografi të makinës, të cilat do t’i ndiqni më poshtë.

Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...