Prezantohet modeli i ri i Range Rover Evoque - Bota Sot
Prezantohet modeli i ri i Range Rover Evoque

Auto

Prezantohet modeli i ri i Range Rover Evoque

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 11:16
Range Rover Evoque

Kompania britanike Land Rover ka prezantuar modelin e ri të Range Rover Evoque.

Pas gjeneratës së parë të prodhuar në vitin 2011 tashmë është prodhuar edhe modeli i vitit 2019,

Modeli i ri do të ketë më shumë luks, ekrani është me prekje dhe klimën e përparuar si te Velari.

Ai do të ketë edhe kamera në pasqyre dhe pamje të mirë në mes tyre.

Motori do të jetë me katër cilindra disel dhe do të prodhoj 150-240 HP dhe ai me benzin që do të prodhoj 200-300 HP.

Çmimi fillestar i tij do të jetë rreth 38.000 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...