Mercedes GLE me 800 kuajfuqi, një monstër i vërtetë - Bota Sot
Mercedes GLE me 800 kuajfuqi, një monstër i vërtetë

Auto

Mercedes GLE me 800 kuajfuqi, një monstër i vërtetë

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 00:36

Një kompania polake e modifikime e ka çuar në tjetër nivel këtë model të madh crossover të Mercedes-Benz.

Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe standart ka 577 kuajfuqi dhe 561 cift rrotullues, por me punën e kompanisë Auto-Dynamics tani ajo merr edhe më shumë muskuj.

I quajtur me emrin kodues ‘Inferno’, ky model tani paketon turbina të reja dhe auspuh dhe një ECU të rimbushur, kështu duke prodhuar plot 806 kuajfuqi nga një motor 4.0 litërsh V8.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera