Forcat pakistaneze sulmuan militantët në Peshavar - Bota Sot
Forcat pakistaneze sulmuan militantët në Peshavar

Azia

Forcat pakistaneze sulmuan militantët në Peshavar

Më: 16 prill 2019 Në ora: 15:44
Ilustrim

Gjatë një sulmi të forcave të sigurisë kundër militantëve në qytetin e Peshavarit në Pakistan kanë mbetur të vrarë një polic dhe së paku 6 militantë.

Shaukat Yousafzai, një zëdhënës rajonal pakistanez, tha se njësitet speciale të policisë rrethuan një shtëpi në Peshavar pasi kishin informacione për planifikimin e sulmeve nga ana e militantëve.

Militantët e fshehur brenda shtëpisë, hapën zjarr ndaj forcave të sigurisë duke lënë të vrarë një pjesëtar të saj. Përgjegjësinë e morën talibanët. Luftimet zgjatën rreth 17 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...